افزونه ارسال پیامک ووکامرس فارسی Persian Woocommerce SMS

تنظیمات افزونه Persian Woocommerce SMS

با توجه به رایگان بودن این افزونه وردپرس می توانید آن را از پیشخوان وردپرس نصب و فعال سازی کنید . بعد از نصب افزونه یک قسمت با نام “تنظیمات پیامک” به ووکامرس فارسی اضافه می گردد.

فعال سازی ارسال پیامک در ووکامرس

مهم ترین قسمت از تنظیمت افزونه پیامکی ووکارس مربوط به انتخاب درگاه پیامکی است. برای فعال سازی ارسال پیامک به مشتریان نیاز به اشتراک در یکی از درگاه های پیامکی دارید. ( پیشنهاد ما به شما سامانه پیامکی مدیانا میباشد )می توانید از لینک پایین همین صفحه نسبت با ثبت نام در درگاه پیشنهادی سایت مدیانا اقدام کنید.

www.medianasms.com

 

 

وبسرویس پیامک:با اشتراک و خرید پنل پیامکی اطلاعات لازم برای اتصال به درگاه به شما داده می شود. درگاه پیشنهادی ما درگاه مدیانا است که در تصویر بالا مشاده می کنید. در صورت اشتراک در پنل مدیانا نام کاربری و رمز همان اطلاعات حساب شما در پنل خواهد بود.

شماره ارسال کننده: از خطوط خدماتی برای ارسال پیامک به مشتریان استفاده می شود . در نتیجه حتی به مشتریانی که ارسال پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک ارسال می شود.

لینک ارسال پیامک در ادمین بار: با فعال سازی این قسمت، لینک تنظیمات افزونه پیامک ووکامرس در بخش ادمین بار(فهرست بالایی وردپرس) برای دسترسی سریع تر قرار داده می شود.

پیامک مدیر کل:

با فعال سازی این قسمت می توانید تنظیم کنید. که در چه وضعیت های به مدیران پیامک ارسال شود. این تنظیمات شامل اطلاع رسانی های موجودی محصولات و یا تغییر وضعیت سفارشات فروشگاه ووکامرس است. خوشبختانه همه ی تنظیمات کاملا به فارسی و ساده است.

پیامک مشتری

به طور مشابه می توانید ارسال پیامک به مشتریان را در این قسمت فعال سازی کنید . همچنین تعیین کنید که در چه زمان هایی و چه متنی برای مشتریان ووکامرس ارسال شود. تنظیمات مهم توضیح داده می شود.

فعال سازی ارسال پیامک به مشتری

امکان ارسال پیام به مشتری در صفحه مشاهده جزئیات سفارش(تصویر پایین را ببینید)

به مشتری اجازه دهیم که خودش انتخاب کند که می خواهد پیامک دریافت کند یا خیر.

ارسال پیامک به فروشندگان محصول در ووکامرس

در صورتی که فروشگاه شما از حالت چند فروشندگی پشتیبانی می کند . با فعال کردن این گزینه در صورتی که وضعیت یکی از محصولات فروشنده تغییر پیدا کند . یا سفارشی ثبت شود به فروشنده پیامک ارسال می شود.

  • ارسال پیامک به فروشندگان: فعال سازی ارسال پیامک به فروشندگان محصول
  • یوزر متای فروشندگان: به طور معمول این افزونه در صفحه ویرایش هر محصول یک فیلد به نام پیامک قرار می دهد. تا فروشنده شماره خود را وارد کند. در این صورت برای هر محصول باید این کار را انجام دهید. اما در دیتابیس وردپرس جدولی وجود دارد با نام یوزر متا که اطلاعات جانبی هر کاربر مثل شماره موبایل را نگه می دارد. در این جدول هر ردیف یک کلید و یک مقدار دارد. اگر بتوانید کلید شماره موبایل را از جدول در اینجا قرار دهید به طور خودکار به شماره فروشندگان پیامک ارسال می شود.
  • پست متا موبایل: در صورتی که افزونه دیگری این اطلاعات را در جدول یوزر متا ذخیره نکند. احتمالا می توانید در جدول پست متا پیدا کنید و اینجا وارد کنید.

ایجاد خبرنامه محصولات ووکامرس

یکی از امکانات جالب افزونه پیامک ووکامرس امکان تنظیم خبرنامه و گرداوری شماره مشتریان برای اطلاع رسانی مشتریان از تخفیف ها ،حراج محصولات و موجود شدن محصولات است.

  1. فعال سازی خبرنامه ووکامرس
  2. اعمال تنظیمات خبرنامه برای محصولات قدیمی که قبل از نصب افزونه ارسال پیامک ایجاد شده اند.
  3. فرم عضویت در خبرنامه: تنظیمات مربوط به فرم عضویت در خبرنامه برای مشتریان که می توانید مشخص کنید فرم در کجای صفحه محصول به نمایش درآید همچنین با انتخاب گزینه سوم می توانید از شورتکد افزونه برای نمایش فرم در هر جای دلخواه استفاده کنید. یک نمونه از فرم خبرنامه را در تصویر زیر می بینید.

نمایش خبرنامه پیامکی ووکامرس در ابزارک ها

در تصویر نمونه فرم عضویت در خبرنامه ووکامرس را در صفحه هر محصول می بینید همان طور که گفته شد شما می توانید از شورتکد افزونه هم برای نمایش خبرنامه در هرجای دلخواه استفاده نمایید . این افزونه ووکامرس یک ابزارک خبرنامه هم ایجاد می کند که می توانید برای نمایش فرم خبرنامه در ستون کناری یا فوتر سایت استفاده کنید.

در ادامه صفحه تنظیمات مرتبط با متن پیامک ارسالی به مشتریان خبرنامه و فعال سازی زمان هایی که می خواهید به کاربران پیامک ارسال شود وجود دارد. که کاملاً فارسی وساده میباشد .

مشترکین خبرنامه

در این قسمت اطلاعات مربوط به مشترکینی که عضو خبرنامه شده اند وجود دارند. شما همچنین می توانید به طور دستی هم شماره اضافه کنید.

ارسال پیامک به صورت دستی

علاوه بر پیامک هایی که می توانید تنظیم کنید تا به صورت خودکار به کاربران مختلف، مشتریان ،فروشندگان و مدیر ارسال شود. در این قسمت می توانید به صورت دستی هم پیامک ارسال کنید البته با توجه به اینکه در این قسمت شماره ها را باید به صورت دستی وارد کنید فقط در موارد خاص مثلا ارسال پیامک به مدیران می توانید از آن استفاده کنید.

آرشیو پیامک ها

در بخش آخر از تنظیمات افزونه پیامک ووکامرس فارسی می توانید لیست پیامک ها ی ارسال شده به صورت خودکار و دستی در زمان های مختلف و به کاربران مختلف را ببینید.

 

دیدگاه ها بسته شده است

WeCreativez WhatsApp Support
به پشتیبانی نیو دایو خوش آمدید .
? سلام چه کمکی از من بر می آید؟