حل مشکل کُندی سرعت هنگام کار با افزونه Slider Revolution (اسلایدر روولوشن)

افزونه Slider Revolution  یکی از افزونه‌های مهم برای طراحی اسلایدرهای جذاب و پرامکاناته، که در بسیاری از قالب‌های وردپرسی مانند بی تم و … به‌صورت پیشفرض به کار گرفته شده است . این افزونه هماهنگی مناسبی با WPBakery Page Builder یا ویژوال کامپوسر دارد.

 

طبق بررسی انجام شده در هیچکدام از سایت‌های ایرانی و خارجی روش حل این مشکل وجود ندارد.

مشکل کندی و افت سرعت افزونه اسلایدر روولوشن به دلیل یک باگ برنامه نویسی و یک ایراد ریشه ای نمیباشد ، بلکه فقط مربوط به این است  که ، کاربران ایرانی از اینترنت ایران و آی‌ پی ایران از این پلاگین استفاده می‌کند.

پس حتی اگه هنگام کار با این پلاگین از یک وی‌پی‌ان یا برنامه تغییر آی‌پی هم استفاده کنید، بدون هیچ تغییری میتوانید  بدون مشکل از افزونه استفاده کنید .

همچنین استفاده از وی‌پی‌ان برای سایت‌هایی که از هاست ایرانی استفاده می‌کنن هم باعث کُندی کلی قسمت مدیریت وردپرس میشود .

دلیل افت شدید سرعت هنگام کار با افزونه Slider Revolution (اسلایدر روولوشن) چیست؟

دلیل بروز چنین ایرادی چیست؟ افزونه اسلایدر روولوشن از یکسری از API ها استفاده می‌کند که مربوط می‌شه به سرویس های اشتراک ویدیو Youtube و Vimeo

برای اینکه همیشه آخرین بروزرسانی API ها رو دریافت بکند، از دو خط کد استفاده کرداست  که یکی مربوط به دریافت API از یوتیوب و یکی هم ویمیو می‌شود.

دلیل ایجاد اختلال این است: از اونجایی که سایت‌های نام برده شده ،در ایران فیلتر میباشند، بنابراین پلاگین اسلایدر روولوشن هرچقدر تلاش می‌کند با این سایت‌ها ارتباط برقرار بکند، نمی‌تواند.

و همین دلیل ساده باعث افت شدید سرعت می‌شود، طوری که شاید گاهی ۵ دقیقه طول بکشه تا در نهایت Slider Revolution اجرا شود.

اگه از مرورگر فایرفاکس استفاده کنین اطلاعیه Performin a TLS handshake to player.vimeo.com در قسمت پایین مرورگر به نمایش در میاد که به راحتی مشکل قابل تشخصیه. و مرورگر کروم هم …Establishing Secure Connection رو به نمایش می‌ذاره و با سرعت بیشتری عبور می‌کند.

روش حل مشکل کُندی سرعت هنگام کار با افزونه اسلایدر روولوشن (Slider Revolution)

کاری که ما باید برای حل مشکل روولوشن اسلایدر انجام دهیم این است که ارتباط افزونه رو با سرویس‌های Youtube و Vimeo کاملاً قطع کینم تا افزونه در تلاش برای برقراری ارتباط باقی نماند.

برای انجام این کار وارد مسیر روبرو در پوشه افزونه بشوید

admin\views به طور کامل revslider\admin\views و فایل header.php رو توسط یک برنامه ویرایش متن مانند notepad یا ویرایش کد مانند ++notepad و یا ویرایشگر کد کنترل پل هاست باز کنین، و خطوط ۱۲۲ و ۱۲۳ رو کاملا حذف، یا کامنت کنین تا خوانده و اجرا نشوند.

<script src="https://player.vimeo.com/api/player.js"></script>
<script src="https://www.youtube.com/iframe_api"></script>

به همین راحتی ارتباط افزونه با سرویس‌های مذکور قطع، مشکل برطرف می‌شه و سرعت افزایش پیدا میکند.

منبع: شمسی دات کو

 

دیدگاه ها بسته شده است