۵ روش تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس و قالب وردپرس

۵ روش تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس و قالب وردپرس

تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس و در برخی از مواقع قالب وردپرس نیازهای مهم وبمستران و مدیران کسب و کار اینترنتی می باشد. و آنجایی که امروزه وردپرس ، قالب وردپرس اعداد را به صورت انگلیسی در بخش های مختلف وب سایت مانند مطالب و نوشته ها، برگه ها ، عناوین مطالب ، صفحه اصلی سایت و… نمایش می دهند برخی از کاربران جهت فارسی کردن اعداد با مشکلاتی روبرو می شوند و قصد دارند بجای اعداد انگلیسی استفاده شده در وب سایت اعداد فارسی نمایش دهند در همین راستا ما تصمیم گرفتیم یک مقاله در رابطه با تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس ارائه کنیم تا آن دسته از کاربرانی که قصد تبدیل اعداد لاتین به فارسی را دارند بتوانند این کار را به راحتی انجام دهند.

با استفاده از این آموزش قادر خواهید بود قالب وردپرس خود را به صورت تایپ اعداد فارسی ارائه کنید یا اگر از پوسته وردپرسی استفاده می کنید که این قابلیت را ندارند بتوانید با چند حرکت ساده قابلیت نمایش اعداد به صورت فارسی را به آن اضافه کنید

 این مقاله به ۵ روش جهت فارسی سازی اعداد در ورد پرس می پردازیم !
روش اول فارسی کردن اعداد در وردپرس

ابتدا فایل زیپ جاوا اسکریپت زیر را دانلود و در مسیر wp-content » themes » yourtheme » js آپلود و در نهایت از حالت زیپ خارج کنید.

دانلود فایل persianumber.js

بعد از انجام مراحل فوق قطعه کد زیر را داخل فایل functions.php  پوسته وردپرس خود قرار دهید و ذخیره کنید.

 

	
/* Convert English Numbers to Persian - By ghabchin.com */
 
function patoghwp_adding_scripts() {
 
wp_register_script('persianumber', get_template_directory_uri() . '/js/persianumber.js', array('jquery'),'۱.۰', true);
 
wp_enqueue_script('persianumber');
 
}
 
add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'patoghwp_adding_scripts' );

پس وارد کردن کد فوق در فانکشن فایل Footer.php پوسته وردپرس خود را به حالت ویرایش در آورید و قطعه کد زیر را بعد از  wp_footer و قبل از تک </body> جایگذاری و ذخیره کنید.

<script type="text/javascript">

( function($) {

$(document).ready(function(){

$('body').persiaNumber();

});

} ) ( jQuery );

</script>

خب با این روش شما به راحتی قادر خواهید بود اعداد فارسی را با انگلیسی جایگزین کنید و از این پس اعداد وب سایت شما فارسی خواهد بود.

روش دوم فارسی کردن اعداد در وردپرس

این روش نسبت به روش اول مقداری سخت تر است اما یکی از بهترین روش ها جهت اضافه کردن قابلیت تایپ اعداد فارسی در وردپرس به شمار می رود.

ابتدا قطعه کد زیر را کپی و در فایل functions.php پوسته وردپرس خود جایگذاری کنید.

function patoghwp_change_number($num)

{

   $eng = array('0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9');

   $per = array('۰', '۱', '۲', '۳', '۴', '۵', '۶', '۷', '۸', '۹');

   return str_replace($eng, $per, $num);

}

در گام بعدی میبایست تابعی که قصد دارید اعداد در آن به صورت فارسی نمایش داده شود را داخل تابع patoghwp_change_number وارد کنید، با این کار تابع مورد نظر اعداد فارسی را نمایش خواهد داد.

مثال: جهت نمایش تعداد نظرات به صورت فارسی باید به شکل زیر عمل کنید.

تابع شمارشگر نظرات به صورت اعداد انگلیسی

<?php echo get_comments_number(get_the_ID()); ?>

تابع شمارشگر نظرات به صورت اعداد فارسی

 

<?php echo patoghwp_change_number(get_comments_number(get_the_ID()));  ?>

خوب به پایان ارائه روش دوم رسیدیم و در ادامه به دیگر روش ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید…

روش سوم فارسی کردن اعداد در وردپرس

برای فارسی کردن اعداد در روش سوم میبایست کد زیر را کپی و در فایل header.php قالب خود جای گذاری و فایل را ذخیره کنید.حتما توجه داشته باشید که کد باید بین دو تگ <head> </head> قرار داده شود.

<script>
 
$(document).ready(function(){ persian={۰:'۰',۱:'۱',۲:'۲',۳:'۳',۴:'۴',۵:'۵',۶:'۶',۷:'۷',۸:'۸',۹:'۹'}; function traverse(el){ if(el.nodeType==۳){ var list=el.data.match(/[۰-۹]/g); if(list!=null &amp;&amp; list.length!=۰){ for(var i=۰;i&lt;list.length;i++) el.data=el.data.replace(list[i],persian
]); } } for(var i=۰;i&lt;el.childNodes.length;i++){ traverse(el.childNodes[i]); } } traverse(document.body); }); </script>

به همین راحتی شما می توانید با روش سوم اعداد انگلیسی را به اعداد فارسی تبدیل کنید.

روش چهارم فارسی کردن اعداد  در وردپرس

در روش چهارم دیگر از استفاده کد در فایل های پوسته وردپرس خبری نیست بلکه با استفاده از فونت های فارسی می توانیم تمامی اعداد استفاده شده در وب سایت را به صورت فارسی نمایش دهیم.

فونت فارسی که می توانید در وب سایت خود استفاده کنید فونت ایران سنس است که دارای نسخه اعداد فارسی می باشد و به راحتی با انتخاب این فونت به عنوان فونت اصلی قالب تمامی اعداد فارسی خواهند شد.

روش پنجم فارسی کردن اعداد

در روش پنجم جهت تبدیل اعداد انگلیسی به اعداد فارسی می توانید از دو افزونه کاربردی وردپرس که به  صورت رایگان توسط طراحان ایرانی ارائه و در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است استفاده کنید نام این افزونه ها  wp-parsidate و wp-jalali می باشد.

چنانچه با این دو افزونه آشنایی ندارید ما در یک مقاله اختصاصی در رابطه با این دو افزونه به صورت کامل صحبت و آموزش های لازم را ارائه کردیم که می توانید از طریق لینک زیر این مقالات را ببینید و طبق آموزش ها با این پلاگین ها کار کنید.

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

 

خوب به پایان این مقاله آموزشی یعنی  نمایش اعداد به صورت فارسی در وردپرس رسیدیم شما می توانید با استفاده از این پنج روش  نیاز خود را برطرف کنید. از اینکه ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم موفق و پیروز باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

WeCreativez WhatsApp Support
به پشتیبانی نیو دایو خوش آمدید .
? سلام چه کمکی از من بر می آید؟